Poster Contest Winners List (PDF)

 

First Place (Division I, Grades K-2)

Jenny Liu, Cypress Creek Elementary (Kindergarten)

Port Orange, Volusia County        Teacher: Ektemal Francis Hanna

 

 

Second Place (Division I, Grades K-2)

Adriana Mendez, Vero Beach Elementary (Grade 2)

Vero Beach, Indian River County  Teacher: Ms. Whelan

 

 

Third Place (Division I, Grades K-2)

Irelyn McGrath, Jessie P. Miller Elementary (Grade 2)

Bradenton, Manatee County        Teacher: Julia Garland

 

 

First Place (Division II, Grades 3-5)

Ria Kolluru, Cypress Creek Elementary (Grade 3)

Port Orange, Volusia County        Teacher: Ektemal Francis-Hanna

 

 

Second Place (Division II, Grades 3-5)

Jennifer Russell, Cypress Creek Elementary (Grade 3)

Port Orange, Volusia County        Teacher: Ektemal Francis-Hanna

 

 

Third Place (Division II, Grades 3-5)

Genesis Aviles, Cypress Creek Elementary (Grade 5)

Port Orange, Volusia County        Teacher: Ektemal Francis-Hanna

 

 

First Place (Division III, Grades 6-8)

Megan Finn, Jackson Heights Middle School     (Grade 8)

Oviedo, Seminole County            Teacher: Lori Marshall

 

 

Second Place (Division III, Grades 6-8)

Cathy Griffith, Jackson Heights Middle School (Grade 8)

Oviedo, Seminole County            Teacher: Lori Marshall

 

 

Third Place (Division III, Grades 6-8)

Lindsey Crossmier, Jackson Heights Middle School (Grade 8          )

Oveido, Seminole County            Teacher: Lori Marshall

 

 

First Place (Division IV, Special Education)

McKenzie Spong, Liberty Elementary (Grade 5)

Port Charlotte, Charlotte County

 

 

Second Place (Division IV, Special Education)

Jonathan Butler, Liberty Elementary (Grade 4)

Port Charlotte, Charlotte County

 

 

Third Place (Division IV, Special Education)

Lara Shelatz, Liberty Elementary (Grade 4)

Port Charlotte, Charlotte County

 


E-Mail

  Send E-Mail                


Last Update: 9/17/2012
Web Author: Jaime Gallego
Copyright 2012 by FAPT- ALL RIGHTS RESERVED